Odpowiedź :
Odpowiedź:
25 dag= 0.25kg 0,25*35,20zł=8,8zł
3,65zł*4=14,6zł
8,8zł+14,6zł=23,4zł
Szczegółowe wyjaśnienie:
Odpowiedź:
Ile zapłacił za te słodycze ?
25 dag * 35,2 zł/kg + 4* 3,65 zł =
= 0,25 kg * 35,2 zł/kg + 14,6 zł =
(w pierwszym działaniu skrócą się kilogramy, jako jednostka pozostaną zł)
= 8,8 zł + 14,6 zł =
= 23,4 zł
Odp. Za te słodycze Maciek zapłacił 23,4 zł
Szczegółowe wyjaśnienie: