x - cena mąki
1,5x - cena cukru
4*1,5x + 5*x = 27,50
6x + 5x = 27,50
11x = 27,50 /:11
x = 2,50
1,5x = 1,5*2,50 = 3,75
Sprawdzenie:
4*3,75 + 5*2,50 = 27,50
15 + 12,50 = 27,50
27,50 = 27,50
Odpowiedź. Kilogram mąki kosztuje 2,50zł , a kilogram curku 3,75 zł.