Odpowiedź :
a)
- 8 dniowy pobyt dla dziecka w Tunezji:
1828 : 2 = 914
- 15 dniowy pobyt dla dziecka w Tunezji:
2794 : 2 = 1397
Odpowiedź. Cena 8 dniowego pobytu dla dziecka w Tunezji wynosiłabym 914 zł, a 15 dniowa wynosiłaby 1397 zł.
b) Rodzina Kowalskich liczy 2 dorosłych i dwoje dzieci.
2 * 1828 = 3656
2 * 914 = 1828
3656 + 1828 = 5484
Odpowiedź. Za 8 dniowy pobyt w Tunezji rodzina Kowalskich zapłaciłaby 5484zł.
c) 15 dniowy pobyt w Tunezji dla rodziny Kowalskich:
2794 * 2 = 5588
1397 * 2 = 2794
5588 + 2794 = 8382
15 dniowy pobyt w Grecji dla rodziny Kowalskich:
2428 : 2 = 1214
2428 * 2 = 4856
1214 * 2 = 2428
4856 + 2428 = 7284
8382 - 7284 = 1098
Odpowiedź. 15 dniowy pobyt w Tunezji byłby droższy od 1098 zł od 15 dniowego pobytu w Grecji.