6. Uzupełnij zdania, wpisując w miejsce kropek droższe lub tańsze.
a) 2 chleby po 2,15 zł są
niż 8 bułek po 61 gr.
b) 27 dag winogron po 12 zł za kg jest
niż ciastko za 3 zł.
Thórzadon.
nimic
plz szybko



Odpowiedź :

Odpowiedź:

a) 2 chleby po 2,15 zł są tańsze niż 8 bułek po 61gr.

Tyle umiem życzę miłego dnia ❤️

a) 2 chleby po 2,15zl są .tansze. niż 8 bułek po 61gr. (2 * 2,15 = 4,30zl i 8 * 0,61 = 4,88zl)
b) 27 dag winogron po 12 zł za kg jest .droższe. niż ciastko za 3 zł. (12 : 100 = 0,12zl za dag więc 27 * 0,12 = 3,24zl wiec winogrona więcej)