Odpowiedź :
Odpowiedź:
1 kg pierników - 16 zł
2 kg kruchych ciastek - 16 zł, więc dzieląc obie strony na dwa otrzymujemy odpowiedź, że
1 kg kruchych ciastek - 8 zł
Zosia kupiła 1 kg pierników i 1 kg ciastek, więc zapłaciła:
16 + 8 = 24 zł
3 kg kruchych ciastek kosztują 3 * 8 = 24 zł
Odpowiedź:
1kg pierników kosztuje 16zł.
2kg kruchych ciastek kosztuje 16 zł
1 kg kruchych ciastek kosztuje 16 zł :2= 8 zł/.
Odp. 1kg pierników + 1 kg kruchych ciastek= 16 zł + 8 zł= 24 zł.
Odp. Zosia zapłaciła razem 24 zł.
3 kg kruchych ciastek = 3*8 = 24 zł.
Odp. 3 kg kruchych ciastek kosztuje 24 zł.
Szczegółowe wyjaśnienie: