Odpowiedź :
Odpowiedź:
1.Stwierdzenie ,,życie wyszło z wody" jest uzasadnione w kontekście ewolucyjnym
-teoria ewolucji jest to teoria która mówi o zmianie organizmów z biegiem czasu, ewolucja zachodzi w wyniku zmian częstości występowania w obrębie populacji osobników o różnych cechach.
-na początku byliśmy mikro organizmami wodnymi, z biegiem czasu z drobnych organizmów staliśmy się rybami a następnie jaszczurami i zaczęliśmy żyć na lądzie. Stąd stwierdzenie ,,życie wyszło z wody"
2.Efekt cieplarniany na Ziemi istnieje odkąd powstała atmosfera. 4 miliardy lat temu, w archaiku, atmosfera ta miała zupełnie inny skład, w której przeważały gazy cieplarniane. Właśnie metan, dwutlenek węgla i para wodna. Ale również w pierwotnej atmosferze naszej planety było dużo amoniaku i wodoru. Nie było z pewnością w ogóle tlenu. Było to środowisko niezbyt przyjazne do życia takie jakie mamy dziś. Zresztą oprócz pierwotnych form bakterii (organizmów jednokomórkowych) jeszcze nie istniały żadne istoty wielokomórkowe. Nie istniały też bakterie, które by posiadały jądra komórkowe. Były to tzw. prokarionty. Zaliczamy do nich archeony (dawniej archebakterie) i eubakterie.
3.Teoria endosymbiozy to teoria wyjaśniająca powstanie komórek eukariotycznych. Zgodnie z tą hipotezą komórki Eukaryota powstały w wyniku endosymbiozy, czyli wniknięcia komórek Prokaryota do wnętrza komórek pra-Eukaryota. Od momentu połączenia się symbiotyczny twór zaczął funkcjonować jako Eukaryota. Związek komórki prokariotycznej z eukariotyczną przyniósł obopólne korzyści – nowopowstała komórka Eukaryota zawdzięcza pra-Eukaryota złożoną budowę, a Prokaryota duże ilości energii.