jeden baton Jasiek kosztuje złoty 60 zł ile takich batonów można kupić za 15 zł PISEMNIE I DAJE NAJJ NA TERAZ ​



Odpowiedź :

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

1 baton 1,60 zł

15 :1,60=9,375≈9 batonów

1,6 zł - cena jednego batona

15 zł - kwota do wykorzystania

[tex]15:1,6=9,375[/tex] ≈ [tex]9[/tex]

Odp.: Za 15 zł można kupić 9 batonów po 1,6 zł.

Zobacz obrazek Elmo131