Mama szykuje przyjęcie urodzinowe dla Zosi Cena za 1 kg pomarańcze 4 zł jabłka 3 zł winogrona 6 zł cena za 1 l sok pomarańczowy 4 zł sok jabkowy 3zl sok porzeczkowy 4zl Kupiła 3 kg pomarańczy 2kg winogron 7 l soku pomarańczowego 5 lsoku jabkowego i 4 l soku porzeczkowego Zosia wypiła już 2 l soku jabkowego i zjadła kilogram pomarańczy Jle litrów soku zostało na przyjęcie. JLE MAMA zapłaciła za owoce Jle kosztowały wszystkie zakupy.



Odpowiedź :

Odpowiedź:

zostało 14 litrów soku

7l+5l+4l=16litrów

16-2=14l

cena owoców

pomarańcze:4×3=12

winogron:6×2=12

razem=12+12=24

4×7=28+3×5=15+4×4=16 razem=28+15+16+24=83złote

Szczegółowe wyjaśnienie:

Nie jestem pewna

Odpowiedź:

3kg pomarańczy : 4zł*3=12zł

2kg winogron: 6zł*2=12zł

7l soku pomarańczowego: 4zł*7=28zł

5l soku jabłkowego: 3zł*5=15zł

4l soku porzeczkowego:4zł*4=16zł

razem wszystkie zakupy:12zł+12zł+28zł+15zł+16zł=83zł

owoce:24zł - tyle mama zapłaciła za owoce

wszystkuch soków: 16l

16l-2l=14l - tyle zostało na przyjęcie