Odpowiedź :
Odpowiedź:
zostało 14 litrów soku
7l+5l+4l=16litrów
16-2=14l
cena owoców
pomarańcze:4×3=12
winogron:6×2=12
razem=12+12=24
4×7=28+3×5=15+4×4=16 razem=28+15+16+24=83złote
Szczegółowe wyjaśnienie:
Nie jestem pewna
Odpowiedź:
3kg pomarańczy : 4zł*3=12zł
2kg winogron: 6zł*2=12zł
7l soku pomarańczowego: 4zł*7=28zł
5l soku jabłkowego: 3zł*5=15zł
4l soku porzeczkowego:4zł*4=16zł
razem wszystkie zakupy:12zł+12zł+28zł+15zł+16zł=83zł
owoce:24zł - tyle mama zapłaciła za owoce
wszystkuch soków: 16l
16l-2l=14l - tyle zostało na przyjęcie