Odpowiedź :
Odpowiedź
1. Nie, typowy użytkownik Internetu nie jest rozpoznawalny w sieci. Jest tak ponieważ typowo są rozpoznawalne urządzenia przy pomocy których korzystamy z Internetu, a nie osoba które w danym momencie ich używa.
Przykładowo, jeśli na swoim smartfonie jestem zalogowana na jakimś forum społecznościowym lub serwisie filmowym, a nawet w banku i ten smartfon (celowo lub przypadkiem) znajdzie się w czyichś innych rękach to cokolwiek ta osoba zrobi będzie przypisane do mnie.
Ma to bardzo duże konsekwencje prawne. Oczywiście bardzo często można wykazać kto i kiedy używał danego urządzenia – i nie można uciec od odpowiedzialności, ale jednak regułą jest iż w sieci (w Internecie) rozpoznawane (identyfikowane) są urządzenia, a nie ich użytkownicy. Natomiast identyfikacja kto i kiedy następuje w inny sposób.
2. Zakładam, że nie chodzi o możliwość przestania używania Internetu.
2. Informacje o użytkownikach Internetu są przechowywane w wielu miejscach, bardzo często poza granicami kraju zamieszkania lub kraju obywatelstwa. Z danych tych robione są kopie zapasowe i kopie bezpieczeństwa, czasem na innych kontynentach. Spowodowanie aby nie było żadnych śladów naszej działalności na Internecie jest praktycznie niewykonalne. Można co najwyżej liczyć na to, że takie informacje będą trudne do znalezienia dla osoby, która ich specjalnie nie szuka.
Dodatkowo, a właściwie dla niektórych osób głównie, nie można zniknąć z Internetu, ponieważ w wielu mediach społecznościowych osoby prywatne (inni uczestnicy) mają proste, a nawet banalnie łatwe możliwości robienia kopii naszej aktywności w tych mediach społecznościowych w których uczestniczymy. Wprawdzie możemy przestać używać Internetu, ale informacja o tym co już zrobiliśmy nie zniknie z Internetu.
Wyjaśnienie
Każde z tych pytań wymaga co najmniej jednej lekcji... To są na prawdę bardzo obszerne i skomplikowane tematy.