oblicz pole trapezu. wysokość 3 cm podstawa 5 cm i druga podstawa 2 cm. z góry dziękuję

Odpowiedź:
Szczegółowe wyjaśnienie:
[tex]a = 5 \ cm + 3 \ cm = 8 \ cm\\b = 2 \ cm\\h = 3 \ cm\\\\Pole \ trapezu:\\\\P = \frac{a+b}{2}\cdot h\\\\P = \frac{8 \ cm+2 \ cm}{2}\cdot 3 \ cm = \frac{10 \ cm}{2}\cdot3 \ cm = 5 \ cm\cdot 3 \ cm = \boxed{15 \ cm^{2}}[/tex]