Staisy
Rozwiązane

Pudełko zawierające 20 dag ciastek ,,Kokardki" kosztuje 3,60 zł. W promocji za taką samą cenę można było kupić pudełko zawierające o 50% więcej tych ciastek. Ile kosztował 1 kg „Kokardek w promocyjnej cenie? Zapisz wszystkie obliczenia. Jak najszybciej! Widziałem że są już obliczenia, ale proszę!​



Odpowiedź :

Amona

20 dag * 50% = 20 dag * 0,5 = 10dag

20dag + 10dag = 30dag - tyle ciastek można kupić na promocji za 3,60 zł.

3,60 zł : 30 dag = 0,12 zł/dag = 12 zł/kg

30 dag -- 3,60 zł

10 dag -- 1,20 zł

100 dag -- 12 zł

1 kg -- 12 zł

Odp. Kilogram ciastek "Kokardki" kosztuje 12 zł.