Odpowiedź :
Zadanie 6
Omawianą przeze mnie partią, będzie "Konfederacja Wolność i Niepodległość".
A. Stosunek Konfederacji do systemu politycznego jest różny w zależności od różnych jej posłów czy wchodzących w jej skład partii. Dla Grzegorza Brauna z Konfederacji Korony Polskiej czy dla Prezesa Janusza Korwin-Mikkego, będzie jasnym, że obecny ustrój czyli demokratyczny jest zły, ponieważ są oni zwolennikami monarchii; to podejście jednak nie jest podzielane przez wszystkich, Ruch Narodowy to partia, w której są przede wszystkim endecy czyli zwolennicy narodowej demokracji.
B. Opinia Konfederacji wobec rządu jest jednoznaczna, jest ona określana przez czołowych jej polityków jako "zorganizowaną grupę przestępczą" oraz zdrajców narodowych.
C. Stosunek Konfederacji wobec polityki rządu również jest jednoznaczny, porzucone już przez rząd działania wobec pandemii zostały przez polityków tej partii wielokrotnie skrytykowane w telewizji, zaś czołowi politycy rządu określeni mianem "zbrodniarzy", sam minister jest określany jako "Minister choroby i nagłej śmierci". Polityka gospodarcza rządu również wielokrotnie była na celowniku Konfederacji, jego etatystyczno-socjalne działania były wielokrotnie krytykowane z mównicy i nie-tylko; Konfederacja jako partia jest przeciwna zdecydowanej większości pakietów socjalnych, które stworzył lub podtrzymał rząd.
Zadanie 7
1. 26 maja 2022 roku w Sejmie odbyło się głosowanie w sprawie wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości - Zbigniewa Ziobry. Wotum zostało odrzucone, ponieważ Prawo i Sprawiedliwość oprócz swoich 226 głosów mogło liczyć na wsparcie Kukiz-15 oraz dwóch posłów niezrzeszonych (Zbigniewa Ajchlera i Łukasza Mejzę).
2. 29 października ubiegłego roku odbyło się głosowanie nad poselskim projektem ustawy zgłoszonym przez Konfederację i podpisanym przez nią oraz czterech posłów partii rządzącej - "Stop segregacji sanitarnej", jednak nie uzyskała ona poparcia nawet opozycji; z linii partii rządzącej wyłamało się zaledwie 13 posłów, którzy zagłosowali za nią. Projekt upadł w pierwszym czytaniu, po uzyskaniu zaledwie 25 głosów za.
3. 13 stycznia 2022 roku odrzucone zostały dwa projekty Lewicy ws. legalizacji marihuany, podpisane zostały przez polityków opozycji od Lewicy po Konfederację, jednak zostały odrzucone większością rządową, która jest przeciwna legalizacji konopi indyjskiej.