Pytanie w załączniku.
Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Zad.6
a) Pole podłogi:
3m*3m=9m²
Pole jednej płytki
30cm=0,3m
0,3m*0,3m=0,09m²
9m²:0,09m²=100
Odp. Do wyłożenia podłogi w tej łazience potrzeba 100 płytek.
b) 150cm=1,5m
1,5m*4=6m²
6m²*70=420
Odp. Koszt tej wykładziny będzie wynosił 420zł.
Mam nadzieję, że pomogłam. :)