Odpowiedź :
a) Dziedzina funkcji to zbiór jej argumentów. Zbiór ten można odczytać z wykresu jako przedział od -6 do 6. Istotne jest jednak również to czy kropki oznaczające końce wykresu są zamalowane czy puste. Pusta kropka przy x = -6 oznacza, że funkcja nie przyjmuje wartości dla -6 (liczba ta nie należy do dziedziny). Zamalowana kropka przy x=6 oznacza, że funkcja przyjmuje wartość dla argumentu 6 i należy on do dziedziny. Tak więc dziedzina będzie określona przedziałem (-6, 6> (otwartym z lewej, domkniętym z prawej).
b) Zbioru wartości chyba nie trzeba tłumaczyć, bo nazwa dobrze oddaje czym on jest. Z rysunku można odczytać, że funkcja przyjmuje jako wartości liczby z przedziału <-4, 4>.
c) Miejsce zerowe to taki argument funkcji (x), że wartość (y) dla niego jest równa 0. Z wykresu funkcji można odczytać dwa miejsca zerowe, x=(-5) oraz x = 1.
d) Funkcja jest malejąca w przedziałach <-3, 2> oraz <4, 6>. Ponieważ przedział <-3, 2> ma większy zakres od przedziału <4, 6> to jego wybieramy.
e) Funkcja przyjmuje wartości dodatnie dla przedziału (-5, 1) ponieważ dla argumentów znajdujących się w tym przedziale, wartości (y) wychodzą większe od 0.
f) Odczytujemy, że f(0) = 1, a f(4) = (-1), a następnie mnożąc wychodzi wynik -1.