Adam Kupił 2 zeszyty w kratkę i 3 zeszyty w linie. Cena jednego zeszytu w kratkę była
dwa razy większa niż cena jednego zeszytu w linie. Za wszystko zapłacił 24 zł​.



Odpowiedź :

Odpowiedź:

k - zeszyt w kratkę

l - zeszyt w linie

[tex]\left\{ \begin{array}{l} k = 2l \\ 2k + 3l = 24 \end{array}[/tex]

2*2l + 3l = 24

4l + 3l = 24

7l = 24

[tex]l = \frac{24}{7} = 3\frac{3}{7}[/tex]

k = 2l

[tex]k = 2 * \frac{24}{7}[/tex]

[tex]k = \frac{48}{7} = 6\frac{6}{7}[/tex]

[tex]\left\{ \begin{array}{l} l = \frac{24}{7} \\ k = \frac{48}{7} \end{array}[/tex]

Odp. Zeszyt w kratkę kosztował [tex]k = \frac{48}{7}[/tex] zł, a w linie - [tex]l = \frac{24}{7}[/tex] zł.