Pani jadwiga za 3 owoce mango i 2 ananasy zaplacila 38zl. Jeden ananas kosztowal 7zl. Ile kosztowalo jedno mango?uloz odpowiednie rownanie i je rozwiaz.



Odpowiedź :

Odpowiedź:

2*7 + 3*x= 38

14 + 3x= 38

  3x= 38- 14

  3x= 24 /:3

   x= 8

Jedno mango kosztowało 8 zł.

spr...   2*7 + 3*8=  14 + 24= 38

Szczegółowe wyjaśnienie:

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

a ----7 zł

2a ----2*7=14 zł

3m+14=38

3m=24/:3

m=8 zł----owoc mango