Odpowiedź :
Kierunkami malarskimi rozwijającymi się w II RP były:
- ekspresjonizm - kierunek w sztuce i literaturze, w którym najważniejsze było pokazanie uczuć artysty. Świadome zerwanie z realizmem, dominują zdeformowane kształty i przejaskrawione kolory.
- futuryzm - kierunek rozwijający się z kubizmu. Charakteryzował się dynamizmem, odrzuceniem zasad perspektywy i syntezą wszelkich form ruchu.
- kubizm - Kierunek w malarstwie, charakteryzujący się monochromatyczną paleta braw i geometrycznymi kształtami.
Odkrywano również na nowo sztukę ludową, mimo że rezygnowano z naśladowani natury. Czołowymi przedstawicielami malarstwa z tego okresu był Stanisław Ignacy Witkiewicz (Witkacy), który przedstawiał koncepcję czystej formy. Innymi czołowymi przedstawicielami malarstwa II RP byli Jerzy Hulewicz, Zofia Stryjeńska czy Leon Chwistek.
Kierunkiem rozwijającym się w architekturze był Konstruktywizm, Bauhaus i neoplastycyzm.
Stanisław Ignacy Witkiewicz główne założenia czystej formy przedstawił w obrazie Tworzenie świata (1921-1922). Koncepcja czystej formy nie skupiała się na treści obrazu, w jej założeniu najważniejsza była dynamiczna kompozycja odrzucająca naturalizm.
Głównym założeniem konstruktywizmu była funkcjonalność, która miła przyczynić się do rozwoju nowego wysoce funkcjonalnego społeczeństwa.