Odpowiedź:
a - długość płyty = 2 m
b - szerokość płyty = 1,2 m
h - grubość płyty = 12,5 mm = 0,0125 m
P - pole powierzchni płyty = 2ab + 2(a + b) * h =
= 2 * 2 m * 1,2 m + 2(2+ 1,2)m * 0,0125 m =
= 4,8 m² + 2 * 3,2 m * 0,0125 m = 4,8 m² + 0,08m² = 4,88m²
V - objętość płyty= a * b * h = 2 m * 1,2 m * 0,0125 m = 0,03 m³