W poniedziałek pan Jerzy za kilogram wiśni i kilogram malin zapłacił 29 zł. W piątek wiśnie były droższe o 20%, a maliny - o 30%; za takie same zakupy jak w poniedziałek pan Jerzy zapłacił 36,30 zł. Ile w piątek kosztował kilogram wiśni, a ile - kilogram malin?