Kasia1502 Kasia1502 24-10-2022 Matematyka Rozwiązane Zmieszano dwa gatunki kawy w stosunku 4:5. Kilogram tej mieszanki kosztuje 84 zł. Gdyby je zmieszano w stosunku 5:4, to 1 kg mieszanki kosztowałby 96 zł. Oblicz cenę 1 kg kawy każdego gatunku.