ZAD 1
Do sklepu dostarczono jabłka dwóch gatunków po 3zł/kg i po 2,50zł/kg.razem dostarczono 44kg na łączną sumę 120zł.Jle było jabłek każdego gatunku.
x-1gatunek (kg)
y-2 gatunek (kg)
razem-44kg-120zł
x+y=44
3x+2,5y=120
x=44-y
3(44-y)+2,5y=120
132-3y+2,5y=120
132-120=3y-2,5y
0,5y=12 /*2
y=24
x=44-24
x=20
x=20
y=24
Odp.Jabłek 1 gatunku jest 20,a 2 24.