Odpowiedź :
dystrybutor 1:
93,45zł za 35l => 1l kosztuje=2,67zł
dystrubutor 2:
75,92zł za 20.08l => 1l kosztuje 3,78zł
dystrybutor 3:
162zł za 45l => 1l kosztuje 3,6zł
z obliczeń wynika że benzyna PB 98 kosztuje 3,78zł, olej napędowy 2,67zł a benzyna PB 95 kosztuje 3,6zł
93,45zł za 35l => 1l kosztuje=2,67zł
dystrubutor 2:
75,92zł za 20.08l => 1l kosztuje 3,78zł
dystrybutor 3:
162zł za 45l => 1l kosztuje 3,6zł
z obliczeń wynika że benzyna PB 98 kosztuje 3,78zł, olej napędowy 2,67zł a benzyna PB 95 kosztuje 3,6zł
dystrybutor1-93,45zł-35 l
dystrybutor2-75,92zł-20,08 l
dystrybutor3-162,00zł-45 l
dystrybutor1-93,45÷35=2,67 zł/l
dystrybutor2-75,92zł÷20,08 l=ok. 3,78 zł/l
dystrybutor3-162,00zł÷45 l=3,6 zł/l -benzyny 95 Pb
dystrybutor2-75,92zł-20,08 l
dystrybutor3-162,00zł-45 l
dystrybutor1-93,45÷35=2,67 zł/l
dystrybutor2-75,92zł÷20,08 l=ok. 3,78 zł/l
dystrybutor3-162,00zł÷45 l=3,6 zł/l -benzyny 95 Pb