Odpowiedź :
1)
(7-3*0,60)/4=
(7-1,80)/4=
5,20/4= 1,30
0dp. Zeszyt kosztuje 1,30
2)
(72-26)/2=46/2=23
0dp. Klasa 6b liczy 23 uczniów
3)
Asia ma 1 część pocztówek, Karolina ma 3 takie części, razem mają 4 części. Stąd 76/4=19 Asia ma 19 pocztówek, Karolina 3*19=57
(7-3*0,60)/4=
(7-1,80)/4=
5,20/4= 1,30
0dp. Zeszyt kosztuje 1,30
2)
(72-26)/2=46/2=23
0dp. Klasa 6b liczy 23 uczniów
3)
Asia ma 1 część pocztówek, Karolina ma 3 takie części, razem mają 4 części. Stąd 76/4=19 Asia ma 19 pocztówek, Karolina 3*19=57
Zad. 1
0,6 - ołówek
x- zeszyt
7 - cena za 3 ołówki i 4 zeszyty
1,8 + 4x=7 - od obu stron równania odejmujemy 1,8
4x=5,2 - obie strony równania dzielimy przez 4
x=1,3 - cena zeszytu
Zad. 2
72- trzy klasy
26- klasa szósta a
2x- klasy szósta b i szósta c
72=2x+26 - od obu stron odejmujemy 26
2x=46 - obie strony dzielimy na 2
x=23 - ilość uczniów w 6b i 6c
Zad. 3
3x- pocztówki Karoliny
x - pocztówki Asi
4x= 76 - dzielimy przez 4 obie strony równania
x= 19 - ilość pocztówek Asi
3x=57 - Ilość pocztówek Karoliny
0,6 - ołówek
x- zeszyt
7 - cena za 3 ołówki i 4 zeszyty
1,8 + 4x=7 - od obu stron równania odejmujemy 1,8
4x=5,2 - obie strony równania dzielimy przez 4
x=1,3 - cena zeszytu
Zad. 2
72- trzy klasy
26- klasa szósta a
2x- klasy szósta b i szósta c
72=2x+26 - od obu stron odejmujemy 26
2x=46 - obie strony dzielimy na 2
x=23 - ilość uczniów w 6b i 6c
Zad. 3
3x- pocztówki Karoliny
x - pocztówki Asi
4x= 76 - dzielimy przez 4 obie strony równania
x= 19 - ilość pocztówek Asi
3x=57 - Ilość pocztówek Karoliny
3.
x-Karolina
y-Asia
x+y=76
x=3y
3y+y=76
4y=76/4
y=19
x=3*19
x=57
Odp.Karolina ma 57 pocztówek a Asia 19.
2.
72-liczba uczniów
72-26=46
46-liczba uczniów w klasach 6b i 6c
46:2=23
Odp:Klasa 6b liczby 23 uczniów.
1.
3*0,60zł=1,80zł
1,80zł+y=7zł
y=7zł-1,80
y=5,20/4
y=1,30zł
Odp:Zeszyt kosztuje 1,30zł.
x-Karolina
y-Asia
x+y=76
x=3y
3y+y=76
4y=76/4
y=19
x=3*19
x=57
Odp.Karolina ma 57 pocztówek a Asia 19.
2.
72-liczba uczniów
72-26=46
46-liczba uczniów w klasach 6b i 6c
46:2=23
Odp:Klasa 6b liczby 23 uczniów.
1.
3*0,60zł=1,80zł
1,80zł+y=7zł
y=7zł-1,80
y=5,20/4
y=1,30zł
Odp:Zeszyt kosztuje 1,30zł.