Korneliszka95 Korneliszka95 11-10-2009 Matematyka Rozwiązane Zmieszano dwa gatunki kawy droższej i tańszej w stosunku 2:3. Kilogram tej mieszanki kosztuje 28 zł. Gdyby obie kawy zmieszano w stosunku 1:1, to kilogram mieszanki kosztowałby 30 zł. Oblicz cenę kilograma każdego gatunku.