Odpowiedź :
6 zł to cena 60 dkg cukierkow
czyli 40 dkg to 4 zł
1kg kosztuje 10 zł
0.5 kg kosztuje 5 zł ;]
czyli 40 dkg to 4 zł
1kg kosztuje 10 zł
0.5 kg kosztuje 5 zł ;]
x - cena 1 kg cukierków
x=0,4x+6zł
x-0,4x=6
0,6x=6zł
x=10xł
Jeżeli kilogram cukierków kosztuje 10zł to 0,5kg kosztuje
0,5 * 10=5zł
Pół kilograma cukierków kosztuje 5zł.
x=0,4x+6zł
x-0,4x=6
0,6x=6zł
x=10xł
Jeżeli kilogram cukierków kosztuje 10zł to 0,5kg kosztuje
0,5 * 10=5zł
Pół kilograma cukierków kosztuje 5zł.
(100 dkg- 40 dkg)/6 zł = 10 dkg za 1 zł
czyli 0,5 kg = 50dkg to 50 dkg x 1 zł = 5 x 1 =5 zł
Odp. 0,5 kg cukierków kosztuje 5 zł.
czyli 0,5 kg = 50dkg to 50 dkg x 1 zł = 5 x 1 =5 zł
Odp. 0,5 kg cukierków kosztuje 5 zł.