Odpowiedź :
1litr+20% z litra =1,2 litra 2,4zł+10% z 2,4=2,4+0,1×2,4=2,4+0,24=2,64 zł teraz proporcja 1,2litra kosztuje 2,64zł a 1litr kosztuje x zł x=1×2,64:1,2=2,2zł-tyle kosztuje 1litr soku w promocji-pozdrawiam
1litr+20% z litra =
1,2 litra 2,4zł+10% z 2,4=
2,4+0,1×2,4=
2,4+0,24=
2,64 zł
1,2 litra 2,4zł+10% z 2,4=
2,4+0,1×2,4=
2,4+0,24=
2,64 zł