Rozwiązane

Przetwórnia owoców sprzedaje soki w opakowaniach kartonowych w cenie 2,40 zł za litr.W akcji promocyjnej zwiększono ilość opakowania o 20% zwiększając jednocześnie cenę o 10 % .ile kosztuje litr soku w promocji?



Odpowiedź :

1litr+20% z litra =1,2 litra 2,4zł+10% z 2,4=2,4+0,1×2,4=2,4+0,24=2,64 zł teraz proporcja 1,2litra kosztuje 2,64zł a 1litr kosztuje x zł x=1×2,64:1,2=2,2zł-tyle kosztuje 1litr soku w promocji-pozdrawiam
1litr+20% z litra =
1,2 litra 2,4zł+10% z 2,4=
2,4+0,1×2,4=
2,4+0,24=
2,64 zł

Inne Pytanie