Odpowiedź :
3 * 2,5 = 7,5 zł
1,8kg - x zł
1 kg - 2,2 zł
x = 1,8 * 2,2 / 1 = 3,96
Jabłka: 3,96 zł
7,5 zł + 3,96 zł = 11,46
11,46 * 3 = 34,38
Odp: zanim zrobiła zakupy miała w portfelu 34,38 zł
1,8kg - x zł
1 kg - 2,2 zł
x = 1,8 * 2,2 / 1 = 3,96
Jabłka: 3,96 zł
7,5 zł + 3,96 zł = 11,46
11,46 * 3 = 34,38
Odp: zanim zrobiła zakupy miała w portfelu 34,38 zł