Odpowiedź :
zad.44
a)Ile trzeba zapłacić za 0,3kg sera,którego kilogram kosztuje 28,50zł?
0,3 * 28,50 = 8,55 zł <--- cena za 0,3 kg
b)Jeden kilogram cukierków kosztuje 21,40zł.Ile trzeba zapłacić za 35dag tych cukierków?
35 dag = 0,35 kg
0,35*21,4 = 7,49 zł <--- cena za 35 dag
zad.45
Król Władysław Łokietek miał około 140cm.Ile łokci wzrostu miał Łokietek?
1 łokeć ≈ 59,6cm.
x łokci = 140 cm
59,6 x = 140
x=140/59,6=2,39 łokcia
Pomogłem? Podziękuj
a)Ile trzeba zapłacić za 0,3kg sera,którego kilogram kosztuje 28,50zł?
0,3 * 28,50 = 8,55 zł <--- cena za 0,3 kg
b)Jeden kilogram cukierków kosztuje 21,40zł.Ile trzeba zapłacić za 35dag tych cukierków?
35 dag = 0,35 kg
0,35*21,4 = 7,49 zł <--- cena za 35 dag
zad.45
Król Władysław Łokietek miał około 140cm.Ile łokci wzrostu miał Łokietek?
1 łokeć ≈ 59,6cm.
x łokci = 140 cm
59,6 x = 140
x=140/59,6=2,39 łokcia
Pomogłem? Podziękuj
zad 44
a) 28.50 zł - 100% -1kg
2.85 - 10% -10dag
0.3kg = 30dag
0.3 kg = 3 * 2.85zł
0.3kg = 8.55
Trzeba zapłacic 8.55
b)21.40zł - 100% - 1kg
2.14 zł - 10% - 10 dag
1.07zł = 5% - 5 dag
35 dag = ??
35 dag = (3*2.14) + 1.07
35 dag = 7.49
Trzeba zapłacić 7.49
zad. 45
140 : 59.6 = 2 łokcie i i 20.8 cm
a) 28.50 zł - 100% -1kg
2.85 - 10% -10dag
0.3kg = 30dag
0.3 kg = 3 * 2.85zł
0.3kg = 8.55
Trzeba zapłacic 8.55
b)21.40zł - 100% - 1kg
2.14 zł - 10% - 10 dag
1.07zł = 5% - 5 dag
35 dag = ??
35 dag = (3*2.14) + 1.07
35 dag = 7.49
Trzeba zapłacić 7.49
zad. 45
140 : 59.6 = 2 łokcie i i 20.8 cm
44
a)
0,3*28.50=8.55 (zł)
b)
35 dag=0,35 kg
0,35*21,40=7.49 (zł)
45
140:59.6=2.3489932≈2
czyli miał wzrost 2 łokci
a)
0,3*28.50=8.55 (zł)
b)
35 dag=0,35 kg
0,35*21,40=7.49 (zł)
45
140:59.6=2.3489932≈2
czyli miał wzrost 2 łokci