Odpowiedź :
a) 0,250 × 19zl = 4,75zł
b)0,364 x 19zł ≈ 6,92zł
c) 0,458 x 19zł ≈ 8,70zł
d) 0,512 x 19zł ≈ 9,73zł
b)0,364 x 19zł ≈ 6,92zł
c) 0,458 x 19zł ≈ 8,70zł
d) 0,512 x 19zł ≈ 9,73zł
a)1000g- 19 zł
250g-x
x=(250*19)/1000=4,75 zł
Odp. Kawałek sera o wadze 0,250kg będzie kosztował 4,75zł
b)1000g-19 zł
364g-x
x=(364*19)/1000=6,916≈6,92
Odp. Kawałek sera o wadze 0,364kg będzie kosztował 6,92 zł
c)1000g-19 zł
458g- x
x=(458*19)/1000=8,702≈8,70 zł
Odp. Kawałek sera o wadze 0,458kg będzie kosztował 8,70 zł
d)1000g- 19zł
512g-x
x=(512*19)/1000=9,728≈9,73
Odp. Kawałek sera o wadze 0,512kg będzie kosztował 9,73zł
250g-x
x=(250*19)/1000=4,75 zł
Odp. Kawałek sera o wadze 0,250kg będzie kosztował 4,75zł
b)1000g-19 zł
364g-x
x=(364*19)/1000=6,916≈6,92
Odp. Kawałek sera o wadze 0,364kg będzie kosztował 6,92 zł
c)1000g-19 zł
458g- x
x=(458*19)/1000=8,702≈8,70 zł
Odp. Kawałek sera o wadze 0,458kg będzie kosztował 8,70 zł
d)1000g- 19zł
512g-x
x=(512*19)/1000=9,728≈9,73
Odp. Kawałek sera o wadze 0,512kg będzie kosztował 9,73zł