Rozwiązane

W paczkowni podzielono ser na kawałki,po czym kawałki te zważono,zapakowano w folię i nalepiono kartki z ceną.1 kg tego sera kosztuje 19zł.
Cena uzwględnia juz porcjowanie produktu i jego pakowanie.Ustal,ile powinien kosztowac kawałek sera o wadze:
a)0,250kg
b)0,364kg
c)0,458kg
d)0,512kg



Odpowiedź :

a) 0,250 × 19zl = 4,75zł
b)0,364 x 19zł ≈ 6,92zł
c) 0,458 x 19zł ≈ 8,70zł
d) 0,512 x 19zł ≈ 9,73zł
a)1000g- 19 zł
250g-x
x=(250*19)/1000=4,75 zł

Odp. Kawałek sera o wadze 0,250kg będzie kosztował 4,75zł

b)1000g-19 zł
364g-x
x=(364*19)/1000=6,916≈6,92

Odp. Kawałek sera o wadze 0,364kg będzie kosztował 6,92 zł

c)1000g-19 zł
458g- x
x=(458*19)/1000=8,702≈8,70 zł

Odp. Kawałek sera o wadze 0,458kg będzie kosztował 8,70 zł

d)1000g- 19zł
512g-x
x=(512*19)/1000=9,728≈9,73

Odp. Kawałek sera o wadze 0,512kg będzie kosztował 9,73zł